A A A

Geosyntetyk o wszechstronnym zastosowaniu oraz zróżnicowanych właściwościach użytkowych, zależących od specyfiki danej technologii produkcji lub wykończenia. Geowłóknina jest wyrobem tekstylnym płaskim, wytworzonym z runa z włókien polipropylenowych lub poliestrowych - ciągłych lub ciętych.

W procesie produkcji stosowana jest zarówno metoda łączenia mechanicznego poprzez igłowanie lub przeszywanie, jak i klejenia - chemicznego lub termicznego. Geowłókniny należą do grupy geosyntetyków przepuszczalnych.

Spektrum zastosowań tego materiału jest bardzo szerokie ze względu na takie właściwości, jak stabilność, porowatość i bardzo dobra wytrzymałość mechaniczna. Tym samym, świetnie sprawdza się w wykonywaniu warstwy separującej poszczególne warstwy gruntu, zróżnicowane pod względem ziarnistości, a także w stabilizacji podbudów parkingów i podjazdów - powierzchni szczególnie narażonych na duże obciążenia.

 

 

Ponadto, geowłóknina sprawdza się również jako:

  • drenaż,
  • usztywnienie ścieżek,
  • ochrona folii (np. przed przedziurawieniem przez kamienie podczas budowy oczek wodnych),
  • filtracja wody w gruntach,
  • filtracja wody na dachach zielonych.

 

Oferowana przez nas geowłóknina to między innymi:

Geowłóknina DuraSpun, która zapewnia:

Stałą separację warstw gruntu/kruszywa.

Warstwa gruntu oraz kruszywa o różnorodnym składzie jest separowana wzajemnie od siebie i ciągle oddzielana, co zabezpiecza przed mieszaniem oraz zanieczyszczaniem się nośnych warstw.

Dzięki temu zostaje zachowana odpowiednia grubość warstwy konstrukcyjnej wymaganej normowo do przenoszenia obciążeń.

Znakomite parametry filtracji oraz zapobieganie erozji gruntu.

Woda może w swobodny sposób przenikać przez strukturę geowłókniny DuraSpun w każdym kierunku bez niekorzystnego wzrostu ciśnienia.

Przy czym struktura gruntu zostaje podtrzymana, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia stabilności konstrukcji oraz powstrzymania erozji gruntu.

Funkcję ochronną.

Dzięki wysokiej odporności na przebicie (CBR), elastyczności oraz solidnej konstrukcji geowłókniny, zabezpiecza membrany wodochronne oraz folie przed uszkodzeniami

Znakomity drenaż.

Poprzez odbiór wody w przestrzennej strukturze geowłóknina zapewnia pewny drenaż.

Stabilizację oraz wzmocnienie.

Dzięki zastosowaniu silnych, ciągłych włókien połączonych mechanicznie poprzez igłowanie konstrukcje ziemne są dodatkowo stabilizowane i wzmocnione.

Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszymi doradcami i złożenia zamówienia na ten oraz wiele innych syntetyków dostępnych w ofercie PRS Trade Poland.

PRS Trade Poland Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Dojazdowa 31
62-600 Koło, Polska
Tel : 63/21 62 002
Fax: 63/26 16 983
E-mail: info@prs-poland.com.pl
NIP: 666-210-71-48
KRS: 0000 39 2746

Joomla Templates by Joomla-Monster.com